Laser do depilacji w domu

Odchudzanie

Jak myślicie ile kosztuje takie cudo? Cena zależy od producenta i marki, ale dobrej jakości urządzenie laserowe, bezpieczne i umożliwiające trwałe usuwanie włosów (na tej samej zasadzie co zabieg przeprowadzany w salonie kosmetycznym) kosztuje niewiele ponad 500 PLN. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że depilacja jednej części ciała wymaga zainwestowania podobnej kwoty pieniędzy łatwo zauważymy opłacalność posiadania domowego lasera – z jego pomocą możemy dokładnie i trwale wydepilować całe ciało. Faktem jest, że zabieg będzie dość czasochłonny, bowiem najprostsze urządzenie umożliwia usuwanie pojedynczych włosów (lasery skanujące są dość drogie), ale ta drobna wada nie zmienia jego efektywności ani skuteczności depilacji.

Możliwości domowego lasera na przykładzie Rio Laser Hair Remover

Lasery do użytku domowego przydają się w usuwaniu włosów z twarzy, strefy bikini, rąk i pach, nóg i pleców, de facto można nimi depilować niemal cały obszar ciała. Zasada działania lasera jest identyczna z działaniem lasera profesjonalnego, tyle tylko że urządzenie jest mniej inwazyjne i bezpieczniejsze, co nie zwalnia nas od stosowania się do wymogów bezpieczeństwa określonych w instrukcji dołączonej do urządzenia.
Jeśli usuwanie pojedynczych włosów wydaje się zbyt żmudnym zajęciem możemy skorzystać z możliwości jakie dają nam kolejne domowe lasery serii Rio Laser. Droższe urządzenia umożliwiają jednorazowe usuwanie 20 bądź 60 włosów. Urządzenia te skanują powierzchnię skóry i same “namierzają” włoski do usunięcia.

Jak działa laser?

Laser do depilacji w domu działa tak samo jak laser profesjonalny. Urządzenie emituje strumień światła o długości fali od 600 do 1100 nanometrów. Światło to jest jednocześnie nośnikiem energii. Przenikając skórę promień lasera trafia do mieszków włosowych przyciągających go dzięki ciemniejszemu zabarwieniu (zawartości melaniny). Powyższy proces kończy się tym, że do mieszka trafia tak dużo niszczycielskiej energii cieplnej iż ulega on trwałemu uszkodzeniu stając się niezdolnym do wytwarzania włosów.
Depilacja laserowa jest depilacją trwałą i u większości osób włosy po niej nie odrastają. Zdarza się jednak i tak, że po dłuższym okresie czasu mieszki mimo wszystko się regenerują (organizm ludzki ma ogromny potencjał regeneracyjny!) i wyrastają ponownie – wtedy należy depilację powtórzyć.
W celu pozbycia się wszystkich włosów ze skóry depilację i tak należy powtórzyć kilkukrotnie – wynika to z faktu, iż włosy rosną nierównomiernie, a depilator oddziałuje jedynie na owłosienie widoczne, znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu. Wymóg ten zwiększa koszt depilacji profesjonalnej – laser do depilacji w domu redukuje tę niedogodność.

Depilacja nie dla każdego

Zbyt jasne włosy lub włosy siwe i bardzo ciemna karnacja skóry uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji w domu (najprawdopodobniej nie podejmie się jej również żaden gabinet kosmetyczny). Zbyt małe ilości melaniny we włosach i niewielki kontrast pomiędzy barwą skóry oraz barwą włosów sprawiają, że depilacja laserowa staje się nieefektywna, a czasami wręcz niebezpieczna (jeśli za wszelką cenę chcemy pozbyć się bardzo jasnych włosów możemy się jedynie poparzyć).

Wskazania i przeciwwskazania

Są takie same jak w przypadku depilacji przeprowadzanej w salonie. Informacje o zasadach używania lasera do depilacji w domu znajdziecie na stronie Rio Laser Hair – FAQ domowej depilacji laserowej.

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

22 March 2011 kategoria: Laserowa depilacja
Tagi: , ,

Używaj Gravatarów w komentarzach - daj się rozpoznać!

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>