Jak depilować bikini?

Odchudzanie

Nie wiem jak wy, ale ja stawiam na wygodę i depilację sprawiającą jak najmniej problemów, a za taką uważam depilację kremem. Tym niemniej jeśli chodzi o depilowanie bikini wybór metod jest całkiem spory i to, co pasuje jednym kobietom wcale nie musi odpowiadać innym. Każda z nas powinna kierować się wygodą i metodę depilacji dobierać pod kątem tych czynników, które wydają się najważniejsze.
Podstawowy problem z depilacją bikini wiąże się ze swego rodzaju intymnością tej depilacji. Okolice bikini są okolicami intymnymi i nie każdemu musi odpowiadać zabieg w salonie kosmetycznym czy dermatologicznym. Fakt ten trzeba zaakceptować i nie ma sensu przekonywać nikogo na siłę do takiej profesjonalnej depilacji, tym bardziej nie musimy przekonywać samych siebie, a żeby do perfekcji opanować sztukę depilacji profesjonalnej (np. woskiem) trzeba jedynie trochę poeksperymentować. Im większa wprawa tym depilacja przebiega lepiej, wygodniej i, co najważniejsze, powoduje mniej podrażnień.
Jak więc depilować bikini?

Metody

Wszystkie metody depilacji nadają się do depilowania bikini, pamiętaj jedynie o tym, że akurat w przypadku tego obszaru ciała depilacja np. depilatorem lub woskiem może być zbyt bolesna, nie każdy jest w stanie ten ból zaakceptować. Bolesność depilacji woskiem zależy od wprawy z jaką odrywamy wosk od ciała, gorzej z depilatorem – tu przykre doznania dosyć trudno zminimalizować.
Dość dobrym rozwiązaniem są natomiast trymery – golarki do okolic bikini nadają się do “wycinania” różnych fryzurek intymnych. Można z nimi nieco poszaleć, na tyle, na ile starcza fantazji.

Kremy, pianki i żele

Jak już wspomniałam są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o depilację bikini. Stosując je nie musisz obawiać się podrażnień (pod warunkiem że dobrze dobierzemy kosmetyk depilacyjny), a co najważniejsze przy depilacji chemicznej praktycznie nie pojawia się problem wrastających włosków, które wrastając w okolicach bikini sieją prawdziwe estetyczne spustoszenia na skórze. Skóra “upstrzona” czerwonawymi kropkami wygląda po prostu paskudnie.
Jak depilować bikini kremem?
Zanim użyjesz jakiegokolwiek kremu przetestuj go bezwzględnie na niewielkim fragmencie skóry w niewidocznym miejscu – może to być łydka, udo, ramię lub przedramię (choć te ostatnie depilacji nie wymagają do testowania nadają się wyśmienicie). Jeśli nie pojawią się podrażnienia (warto pewien czas odczekać) możesz przystąpić do depilacji wybranym kosmetykiem.
Nałóż kosmetyk na depilowane miejsce. Od razu na całość strefy bikini, z której chcesz pozbyć się owłosienia. Wytrzymaj z kremem na skórze tak długo jak zaleca jego producent. Nie dłużej niż 8 minut – zazwyczaj. W tym czasie krem rozpuści włoski, które bez problemu zbierzesz ze skóry szpatułką. Zbierając je nie przyciskaj szpatułki do skóry by nie zetrzeć naskórka. Depilację najlepiej zrobić wieczorem, dzięki temu skóra odpocznie do rana. Nie rób depilacji chemicznej częściej niż co trzy dni. Jeśli masz na skórze jakiekolwiek podrażnienia, albo jesteś świeżo po opalaniu odczekaj aż podrażnienia znikną, rany się zagoją, a opalona skóra ustabilizuje się (w tym ostatnim przypadku dwa do trzech dni wystarczą).

Wosk a depilacja bikini

Z woskiem może być jeden problem – jeśli nie opanujesz bardzo dobrze techniki jego stosowania możesz po pierwsze narazić się na spory ból, a po drugie wyrwać włoski tak, że zagwarantujesz sobie ich wrastanie w momencie gdy zaczną odrastać. Na bikini z woskiem nie eksperymentuj. Jeśli chcesz przećwiczyć technikę depilacji zrób to na innej partii ciała. Gdy technikę tę opanujesz do perfekcji możesz zacząć depilować w ten sposób również strefę bikini.
Jak depilować bikini woskiem?
Najpierw skróć włoski do długości jednego centymetra (to długość optymalna i staraj się ją zachować). Posyp skórę talkiem, pudrem dla niemowląt lub mąką ziemniaczaną. Skóra musi być sucha i (uwaga!) zdrowa czyli bez podrażnień. Wosk nakładaj w kierunku wzrostu włosa maksymalnie dwa razy na to samo miejsce, choć lepiej jeśli uda ci się pozbyć włosków już za pierwszym razem. Odrywaj wosk w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Zrób to jednym pewnym ruchem.
Jeśli używasz wosku ciepłego depiluj skórę partiami dzieląc depilowane obszary na powierzchnie o wymiarach ok. 3 – 4 cm (długość i szerokość). Plastry nakładaj w całości – wcześniej rozgrzewając je do temperatury ciała.
Po depilacji resztki wosku usuniesz przy pomocy oliwki. Skórę przetrzyj potem preparatem dezynfekującym i / lub łagodzącym podrażnienia (może to być woda nagietkowa lub D-Panthenol).
Po samej depilacji powstrzymaj się od noszenia bielizny, daj skórze odpocząć.

Jak uniknąć podepilacyjnych (i depilacyjnych problemów)?

Przede wszystkim nie rób depilacji w trakcie i na kilka dni przed miesiączką – w tym czasie skóra jest bardziej wrażliwa, a i zwiększa się stopień odczuwania bólu.
Jeśli masz wrażliwą skórę po depilacji myj się wodą przegotowaną, która nie zawiera (zawiera mniej) fosforanów powodujących podrażnienia. Jeśli notorycznie wrastają ci włoski pamiętaj by po depilacji – na ok. dwie doby po – wykonać delikatny piling. Pilingi trzeba regularnie powtarzać. Stosuj też płyny zmiękczające naskórek. Kupisz je w drogeriach i gabinetach kosmetycznych. Płyn taki możesz przygotować również samodzielnie z aspiryny (rozpuszczonej w wodzie) wymieszanej z odrobiną gliceryny.
Jeśli pojawią się podrażnienia od razu spróbuj je złagodzić: kremem z maścią cynkową, Alantanem lub Sudocremem. Jeżeli twoja skóra jest bardzo delikatna i często pojawiają się na niej krostki lub inne zmiany o charakterze zapalnym wykorzystaj Tribiotic. Jeśli skóra swędzi i jest zaczerwieniona przez kilka dni po depilacji – smaruj ją Clotrimazolem (maść zlikwiduje drożdże pasożytujące na skórze).

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

Komentarzy: 2
19 October 2010 kategoria: Depilacja bikini, sposoby depilacji
Tagi: , , ,

Odpowiedzi: 2

  1. Bardzo ciekawy blog.
    W kwestii depilacji bikini – moim zdaniem – tylko kremy!

    pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Używaj Gravatarów w komentarzach - daj się rozpoznać!

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>